رونق تولید ملی | شنبه، ۳ اسفند ۱۳۹۸

اتحاد مسلمانان و خاموشی فتنه ها از برکات شهادت سردار سپهبد سلیمانی - نمایش محتوای خبر

 

 

اتحاد مسلمانان و خاموشی فتنه ها از برکات شهادت سردار سپهبد سلیمانی

اتحاد مسلمانان و خاموشی فتنه ها از برکات شهادت سردار سپهبد سلیمانی

امام جمعه کیش گفت: اتحاد مسلمانان و خاموش شدن فتنه‌ها در منطقه از برکات شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی بود.

به گزارش خبرگزاري صدا و سيما مرکز کیش، حجت الاسلام و المسلمين حسن زاده در خطبه هاي نماز جمعه کيش با تسليت شهادت سردار بزرگ اسلام سردارسپهبد قاسم سليماني گفت: افراد و گروههای مختلفی در هفته گذشته پیرامون ابعاد مختلف زندگی فردی و اجتماعی و تاثیر گذاری آن شهید والا مقام در عرصه های مختلف به ویژه عرصه مقاومت سخنرانی کرده اند اما یکی از جامع ترین و کاملترین سخنرانی در بزرگداشت آن شهید را رهبر معظم انقلاب اسلامی داشتند چرا که ایشان شناخت کاملی از حاج قاسم سلیمانی داشتند و رابطه عمیق قلبی میان آن شهید سرافراز و رهبر معظم انقلاب وجود داشت .
امام جمعه کیش با بیان اینکه راه  سردار سپهبد قاسم سلیمانی راه ولایت ، دین ،قرآن و اهل بیت (ع) بود افزود:  اگر دلسوخته واقعی آن شهید هستیم باید راه او را بشناسیم و رهرو واقعی راه آن شهید باشیم .
وی با اشاره به سخنان سردار شهیدسپهبد حاج قاسم سلیمانی در رابطه با اهمیت شناخت و تبعیت از ولی فقیه  اشاره کرد و گفت: آن شهید والامقام در یکی ازسخنرانی های  خود و با تاکید بر نام مقدس الله فرمودند والله ، والله، والله از مهمترین شئون عاقبت بخیری رابطه قلبی  و حقیقی با حکیمی است که امروز سکان هدایت جامعه را بدست گرفته است، اگر همه ما چنین رابطه ای با ولی امر زمان خود داشته باشیم آن وقت است که رستگار و پیروز شده ایم.
حجت الاسلام والمسلمین حسن با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی حاج قاسم سلیمانی را شهید بزرگ اسلامی معرفی کردند، افزود: بنده صالح خداوند بودن از ویژگی هایی است که حضرت علی (ع) آن را مایه افتخار خود می دانستند و شهید حاج قاسم سلیمانی به معنی واقعی عبد صالح خداوند بودند.
امام جمعه کیش همچنین با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب از آن شهید سرافراز به مجاهد شجاع تعبیر کردند، افزود: رهبر انقلاب فرمودند شجاعت همراه با تدبیر در عرصه های مختلفی چون سیاست ،جهاد ،دیانت ،مردم داری  و رفتار با خانواده های شهدا  از ویژگی های آن مرد بزرگ بود .
خطیب جمعه کیش با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب، شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی  را به شهادت بزرگ تعبیر کردند، افزود: شهادت آن شهید گرانقدر موجبات برکات گسترده و عمیقی را در جامعه اسلامی پدید آورد.
وی افزود: شهادت حاج قاسم سلیمانی باعث خاموش شدن بسیاری از فتنه ها  در ایران و عراق و همچنین زمینه ساز اتحاد هرچه بیشتر افراد و گروههای مختلف در کشور عراق شد.
حجت الاسلام و المسلمین حسن زاده به حضور 20 میلیون نفر ایرانی و عراقی در مراسم تشیع پیکر شهید سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی اشاره کردو گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی شهادت حاج قاسم سلیمانی را به ملت بزرگ ایران اسلامی تسلیت اما به محضر امام زمان (عج) و روح بلند آن شهید تبریک گفتند و درباره شهادت ایشان فرمودند قدردانی ویژه مردم از این شهید به دلیل اخلاص بود.
امام جمعه کیش در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حمله موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به پایگاه های آمریکایی در عراق گفت: 5 روز از وعده انتقام سخت نگذشته بود که برادران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی چندین فروند موشک به پایگاههای آمریکایی ها شلیک کرده و سیلی محکمی به آنان زدند.
وی با بیان اینکه باید درس آموزنده ای از سیلی سخت ایران به امریکا گرفت افزود: به فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی انتقام سخت چیز دیگری است ، این اقدام تنها سیلی محکمی به صورت  شیطان بزرگ آمریکا بود.
حجت اسلام والمسلین حسن زاده با بیان اینکه امروز انقلاب اسلامی مایه عزت و قدرت همه ایرانیان در جهان است، افزود: در 80 سال گذشته هیچ کشوری جرات نکرده است به پایگاه های آمریکایی ها حمله کند و حمله ایران به پایگاه های آمریکایی در عراق اولین حمله است که ابهت توخالی آمریکایی ها را شکست و آنان را مجبور به عقب نشینی کرد.
امام جمعه با اشاره به 2 حادثه دلخرا ش درکشور و به دنبال آن جان باختن تعدادی از هموطنان در مراسم تشییع پیکر شهید سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی در کرمان  و سقوط هواپیمای اکراین ، را به ملت ایران تسلیت گفت.
وی هم چنین رحلت آیت الله محلاتی را به محضر رهبرمعظم انقلاب و مردم ایران اسلامی تسلیت گفت.