سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۴ تیر ۱۴۰۰

آب و ادب«ویژه تاسوعای حسینی» - نمایش محتوای صدا

 

 

آب و ادب«ویژه تاسوعای حسینی»

تهیه کننده: مریم فرازی

نویسنده:لیلا تاجر زاده

گوینده:علیرضامقدسی

صدابرداران:حسین پناه خواه،محسن صبری،کوروش یحیی زاده

این ویژه برنامه به مدت ۱۵۰ دقیقه­ ای با ساختار کلامی_پیامی در روز تاسوعای حسینی از رادیو کیش پخش شد. این برنامه­ ویژه تاسوعای حسینی است که به انعکاس این روز ارزشمند می­پردازد.

تبیین ویژگی ها و ابعاد شخصیتی حضرت ابوالفضل و نقش آن حضرت در واقعه کربلا، معرفی و تبیین ویژگی ها و فضایل اصحاب و یاران امام حسین علیه السلام در قیام عاشورا، ترویج فریضه ی امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یکی از اهداف قیام عاشورا، معرفی رازهای ماندگاری و جاودانگی حماسه عاشورا بر اساس منابع مکتوب معتبر نظیر حماسه حسینی شهید مطهری ، تشویق نذرهای مفید و تاثیرگذار با رویکرد تقویت اثرگذاری اجتماعی به عنوان یکی از موضوعات خاص مورد تاکید در برنامه، تشریح حضور و مشارکت اقلیت های دینی و اهل سنت در مراسم حسینی، توسعه و ترویج فرهنگ اسلام ناب محمدی با ترویج فرهنگ عاشورایی، تقویت روحیه ی عزت طلبی در برابر دشمن، تبیین جایگاه امر به معروف و نهی از منکر، تقویت و تعمیق فرهنگ ولایت پذیری،معرفی مراسم و آیین های مختلف عزاداری حسینی در میان اقوام مختلف حاضر در جزیره ضمن حضور در هیئات ایشان از اهداف مهم این برنامه می باشد.

عصر روز تاسوعا، لشكريان عمر بن سعد با محاصره سپاه امام حسين عليه السلام قصد آغاز حمله را داشتند كه بنا به درخواست امام حسين عليه السلام كه توسط حضرت ابوالفضل العباس عليه السلام با طرف مقابل در ميان گذاشته شد، جنگ را به فردا يعنى روز عاشورا موكول نمود و علت درخواست اين مهلت، شب عاشورا را براى راز و نياز بيشتر با خدا بود. از طرف ديگر روز عاشورا كه اوج مصيبت هاى خاندان اهل بيت پيامبر بود و متعلق به خود امام حسين عليه السلام و روز قبل از آن به نزديك ترين افراد آن سپاه يعنى پرچمدار رشيد كربلا ابوالفضل العباس عليه السلام كه مظهر غيرت و وفا و خشم عليه ظالمين است مى باشد.

این ویژه برنامه درروز تاسوعا در ساعت 10:30 بصورت زنده از رادیو کیش پخش شده است.

سال تولید: تابستان98