حمایت از کالای ایرانی | یک‌شنبه، ۴ فروردین ۱۳۹۸

ابتلاي پنج ميليون نفر به ديابت در کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

ابتلاي پنج ميليون نفر به ديابت در کشور

Loading the player...

دانلود

کيش / خبرگزاري صدا و سيما/ اجتماعی

رئيس مرکز توسعه ي سلامت کيش گفت:بيش از پنج ميليون نفر در کشورمان به ديابت مبتلا هستند.

رئیس مرکز توسعه سلامت کیش در نشست خبري به مناسبت هفته سلامت با اشاره به شعار هفته  سلامت با عنوان "غلبه بر ديابت ، با تغذیه سالم و ورزش" اشاره کردوگفت: ابتلاي  5 میلیون نفر از جمعیت ایران به دیابت  زنگ خطری برای جامعه است که مقابله با آن به   برنامه ریزی های مناسب و فرهنگ سازی در حوزه های مختلف نياز دارد.

دکتر محمد رضا رضانیا گفت:مرکز توسعه سلامت کیش ، از آغاز هفته سلامت برنامه های متعددی برای فرهنگ سازی در زمینه تغذیه سالم ،ورزش ، دیابت ،فشار خون وجلوگیری از افزایش وزن  با مشارکت بیمارستان و کیلینیک امام علی (ع)  برای عموم ساکنان جزیره کیش نظر گرفته است.

محمد رضا رضانیا با اشاره به وضع مطلوب شاخص های سلامت در بخش کنترل بیماری های واگیر در کشور، بیشتر فعالیت ها را در حوزه بیماری های غیر واگیر عنوان کرد وافزود:با شروع طرح تحول سلامت در بخش های مختلف  این فعالیت ها افزایش پیدا کرده است.

وی راه اندازی 2 پایگاه سلامت در منطقه مسکوني سحر و شهرک صدف در سال گذشته ، ارائه خدمات بهداشتی در مانی در حوزه های غربالگری دیابت ،فشارخون،مشاوره های تغذیه وبهداشت روان را از جمله مراقبت های نظام یافته در رابطه با کنترل بیماری های غیر واگیر در کیش برشمرد.

رئیس مرکز توسعه سلامت با اشاره به اینکه در حوزه بهداشت دهان ودندان کیش فعالیت های مناسبی  تا کنون اجرا شده  گفت: پارسال  طرح وارنیش فلوراید برای بیش از 4 هزارو هفتصد  دانش آموز در کیش اجرا شد.

رضانیا همچنین  از تشکیل پرونده الکترونیک سلامت ویژه دانش آموزان خبر داد وافزود:با اجرای این طرح تمامی اطلاعات بهداشتی و درمانی  دانش آموزان در این پرونده ثبت خواهد شد.

در پایان این مراسم با اهداءلوح تقدیر از خبرنگاران و فعالان عرصه اطلاع رسانی تقدیر شد.