سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲ تیر ۱۴۰۰

روز اسلام - نمایش محتوای صدا

 

 

روز اسلام

تهیه کننده:راحله اکبری

گوینده:علیرضا مقدسی

گزارشگر:مهدی رشیدیان

صدابردار:حسین پناه خواه

ویژه برنامه «روز اسلام» به مدت 120 دقیقه به منظور انعکاس حضور مردم در راهپیمایی روز قدس و بصورت زنده از رادیو کیش پخش شد. پیام های امام جمعه و امام جماعت اهل تسنن، مدیرعامل سازمان ، اطلاعیه دعوت به راهپیمایی و بیانیه روز قدس در برنامه پخش می شود

گزارشهای لحظه به لحظه و کلام امام و رهبر انقلاب درباره ی روز قدس و بیداری اسلامی و بخش کارشناسی از جمله بخشهای این ویژه برنامه است.

اتحاد جهان اسلام و حمایت از بیداری اسلامی و مبارزه با صهیونیست و استکبار جهانی و آزادی قدس شریف،حمایت از مردم مظلوم فلسطین و انعکاس راهپیمایی مردم جزیره کیش از اهداف مهم این برنامه می باشد.

روز قدس را امام خمینی رحمه الله بر تارک تاریخ به یادگار گذاشت تا مردمان مسلمان جهان از ستمی که بیدادگران بر ملت مظلوم فلسطین روا می کنند، غافل نمانند. این فریاد بیدار باش امام عاشقان، شلاقی بود بر ذهن های خفته ملت اسلام، تا از خواب عمیق غفلت بیدار شوند و در برابر ستمگران تاریخ، با قامتی برافراشته قیام کنند. اکنون که سال ها از سخنان پیامبرگونه آن بزرگ مرد الهی گذشته است، می بینیم که روز قدس، شهرتی جهانی یافته و مرزها را در نور دیده و در اعماق دل و جان ملت های آزاد اندیش جهان، و به ویژه کشورهای اسلامی، نفوذ کرده است.

پیر بیدار انقلاب، حضرت امام خمینی رحمه الله در پیامی به مناسبت روز قدس این چنین فرمودند: «روز قدس روز اسلام است. روز قدس، روزی است که اسلام را باید احیا کرد... روز قدس روزی است که باید به همه ابرقدرت ها هشدار بدهیم که اسلام دیگر تحت سیطره شما به واسطه عمّال خبیث شما، واقع نخواهد شد. روز قدس روز حیات اسلام است. باید مسلمین به هوش بیایند. باید بفهمند قدرتی را که مسلمین دارند».

مقام معظم رهبری درباره روز قدس می فرمایند:

«اکنون، جمعه آخر ماه مبارک رمضان ـ که از سوی امام راحل عظیم ما رحمه الله روز قدس نامیده شده ـ در پیش روی ماست. [باید] روز قدس را و همه این ایام حساس را که لیلة القدر تاریخ اسلام است، به بیداری و هشیاری بگذرانیم و تا مطلع الفجر نجات ملت های مسلمان و مخصوصا ملت شجاع و مظلوم فلسطین، دست از تلاش نکشیم. این جانب امیدوارم ملت بزرگ ما در این روز قدس نیز مانند همیشه با حضور یکپارچه خود در خیابان ها و راه پیمایی تا محل نمازهای جمعه، فریاد رسا و غریو رعدگون خود را به گوش جهانیان برساند و تکرار کند که امت امام خمینی عظیم، همواره در کنار فلسطین، و خصم دشمنان آن خواهد بود

سال تولید: 97/3/25