سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۱۰ مرداد ۱۴۰۰

حریم کبریا - نمایش محتوای صدا

 

 

حریم کبریا

Loading the player...

این برنامه به تعداد 71 برنامه 40 دقیقه­ ای در ساختارکلامی ، پیامی از ساعت 11:15، روزهای شنبه تا پنج شنبه از صدای مرکز کیش پخش می­ شود.آیتم های برنامه شامل : آرم، گفتار، تلفن ،موسیقی با کلام و بی کلام ، آوای مذهبی ، کارشناسی و افکت می باشد.این برنامه ویژه اذان ظهر است .

در بخش احکام برنامه هر روز دو یا سه مسئله شرعی بیان می شود، در بخش کارشناسی دینی با استفاده از قرآن ، نهج البلاغه ، احادیث و روایات به شبهات دینی و سئوالات شنوندگان پاسخ داده می شود ، آواهای مذهبی ، قرآن ، اذان و ادعیه از دیگر بخش های این برنامه می باشد .

جریان سازی و افزایش انس با قران و شناخت مکتب اهل بیت (ع) ،گفتگو در مورد سبک زندگی ایرانی و اسلامی  ، پاسخگویی به شبهات شرعی مردم ، پرداختن به موضوعاتی از قبیل اعتدال ، گفتار ، عبادت، خوراک، پوشاک، رفتار ، بحث مصرف ، اسراف نکردن آب و خوراک ، تفریط و افراط در البسه و زیور آلات و تجمل گرایی، نظم در زندگی فردی و روابط اجتماعی ، اختلاف طبقاتی در جامعه اسلامی و .. از اهداف مهم این برنامه می باشد.

از ديدگاه اديان توحيدى، تكامل حقيقى و همه جانبه انسان جز با پرستش خداوند و حركت در خط عبوديت او ميسر نيست. برترين و كامل‏ترين انسان‏ها كسانى هستند كه به اوج عبوديت و پرستش رسيده‏اند.

انسان هر روز قراری دارد با معبود خویش، با او که عهد بست جز او را نپرستیم؛ ذات انسان، فراموشکار است و نیاز دارد هر روز این عهد ساده، اما بزرگ را با خودش تکرار کند و این کار در قرارهای پنج‌گانه‌ هر روز ماست که انجام می‌‌شود.

هر قرار، موعدی دارد و میعادی؛ موعد قرارهای ما با پروردگار، در وقت اذان و نماز است و میعادمان هم مسجد که خانه خداست و بهتر از آنجایی نیست برای ارتباط با معبود؛ میزان ارتباط با مسجد هر چقدر که باشد، اهمیت آن در فرهنگ اسلامی – ایرانی تا حدی است که نمی‌ توان نادیده‌اش گرفت؛ در روایت از آخرین فرستاده خداست که فرمود مسجد خانه‌ پرهیزگاران و متقین است

تاریخ تولید: 1395

تهیه کننده:غلامحسین خسروی

مجری:بیژن منصوری

نویسنده:بیژن منصوری

صدابرداران:کوروش یحیی زاده،نیما نجم،حسین پناه خواه