جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با تاکید بر جایگاه ویژه خلیج فارس در میان مقاصد گردشگری گفت: این منطقه به قطب گردشگری دریایی تبدیل مي شود. - نمایش محتوای خبر

 

 

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با تاکید بر جایگاه ویژه خلیج فارس در میان مقاصد گردشگری گفت: این منطقه به قطب گردشگری دریایی تبدیل مي شود.

Loading the player...

دانلود

کیش / خبرگزاری صدا وسیما / اجتماعی

 مرتضی رحمانی موحد در یازدهمین همایش ملی علمی - فرهنگی و نخستین همایش بین المللی خلیج فارس با بیان اینکه خلیج فارس یکی از مناطق مهم و حیاتی کشور است، گفت: این منطقه از جنبه های گوناگون دارای اهمیت است و بر تمامی ابعاد فرهنگی و سیاسی  منطقه و جهان اثرگذار است .

وی خلیج فارس را متعلق به دنیای گذشته و دریچه ای به جهان آینده دانست و گفت : این منطقه همواره کانون توجه جهانیان بوده و هر روز بر اهمیت آن افزوده می شود .

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تصریح کرد : آنچه سواحل خلیج فارس را از سایر مناطق کشور متمایز کرده، سواحل طولانی آن است که این ظرفیت ها به عنوان مزیت های برتر منطقه در رونق اقتصادی نقش مهمي دارد.

وی گفت: ایجاد دهکده های گردشگری در نوار ساحلی منطقه، معرفی و تقویت برند گردشگری حلال در منطقه از دیگر برنامه های اين سازمان است .

رحمانی موحد خلیج فارس را گنجی سرشار از ظرفیت ایجاد اشتغال و درآمدزایی در حوزه گردشگری دانست و گفت : این ظرفیت می تواند صنعت طلای سیاه را تحت تاثیر خود قرار دهد.

وی گفت: سواحل سیراف ، بندرعباس ، مناطق بکر و طبیعی بوشهر و جزایر کیش و قشم مکان های خوبی برای سرمایه گذاری و توسعه گردشگری هستند .

رحمانی موحد اضافه کرد : بازدید سه و نیم میلیون نفر از جاذبه‌های گردشگری حوزه خلیج فارس و استان‌های حاشیه‌ای خلیج فارس در اواخر سال گذشته و نوروز نشان دهنده  جایگاه ویژه خلیج فارس است .