سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲ تیر ۱۴۰۰

آخرین فرصت ارسال آثار به جشنواره موسیقی کیش - نمایش محتوای خبر

 

 

آخرین فرصت ارسال آثار به جشنواره موسیقی کیش

آخرین فرصت ارسال آثار به جشنواره موسیقی کیش

دبیر هنری جشنواره موسیقی کیش بیست مهر را آخرین فرصت ارسال آثار به این جشنواره اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش، حمید هادی افزود: موضوعات این جشنواره در قالب حرکات موسیقی کار آوای نواحی ایران و نوآوری در آواها و نواهای موسیقی قدیمی برپایه فرهنگ موسیقی حرکات آیینی تعریف شده است.

وی گفت: آثار این جشنواره با نظرات کارشناسی هیئت محققین و اساتید برجسته موسیقی اقوام و نواحی انتخاب و در آبان ماه سال جاری همزمان با روز کیش با حضور هنرمندان در جزیره اجرا خواهند شد.
دبیر هنری جشنواره موسیقی کیش درباره بخش بین‌الملل سومین جشنواره موسیقی کیش اضافه کرد: در این راستا کشورهای حوزه خلیج فارس مدنظر قرار گرفته‌اند و در صورت تمایل امکان حضور آنها در این دوره از جشنواره فراهم می‌شود.
حمید هادی افزود: بخش دیگر این جشنواره تجلیل از پیشکسوتان و محققان برتر موسیقی نواحی ایران است که پس از بررسی سوابق ایشان در شورای کارشناسی، در مراسم اختتامیه تجلیل از ایشان صورت خواهد گرفت.
دبیر هنری جشنواره موسیقی کیش درباره نحوه ارسال آثار به دبیرخانه این جشنواره نیز گفت: برای این موضوع کارگروه ویژه‌ای مشخص شده است و این کارگروه متشکل از کارشناسان محقق موسیقی نواحی ایران است که گروه‌های منتخب را با توجه به تجربیات خود به جشنواره معرفی می‌کنند. علاقه‌مندان در صورت دارا بودن شرایط می‌توانند آثار خود را در تارنمای جشنواره به آدرس festival.kish.ir بارگذاری کنند.

هادی رویکرد و اصالت سومین جشنواره موسیقی کیش را بر پایه حرکات آیینی ایران و به صورت غیررقابتی تعریف کرد و افزود: این رویداد با هدف حفظ و اشاعه فرهنگ غنی اقوام ایرانی، خلق و آفرینش مقام‌های موسیقایی با تکیه بر فرهنگ عامه و اجتماعی نواحی مختلف، ترغیب نسل جوان به هنر معاصر با رویکرد به اصالت و هویت، احیای گردشگری هنری در معرفی جزیره زیبای کیش در قالب هنر ناب ایرانی و ابلاغ پیام مهر و مودت و دوستی از مجرای موسیقی اصیل بومی کشور، شکل خواهد گرفت.