سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲ تیر ۱۴۰۰

ماه مهربون - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

ماه مهربون

Loading the player...

تهیه کننده:علی قنواتی

مجری:مهدی سلیمی

تدوین:مهدی روحی

تصویر برداران:مهدی روحی،محمد خلیلی،کامبیز حسین زاده

صدابردار:حمید پور غلامحسینی

برنامه ماه مهربون ویژه افطار ماه مبارک رمضان است که در 30 برنامه 60 دقیقه ای پیش از افطار با موضوعات معارفی،اجتماعی و فرهنگی متناسب با ماه رمضان از سیمای کیش پخش می شود. .
حدیث رمضان،گزارش های مردمی ازمحافل قرآنی سطح جزیره، مراسم بومیان و اهالی جزیره کیش ،دعا،اذان ،مناجات ،سرود و نماهنگ های متناسب با ایام رمضان ، حضور کارشناس مذهبی و مسابقه ، سفره افطار و مسلمانان خارجی از قسمت های مختلف این برنامه است

فرهنگ سازی و اطلاع رسانی در خصوص نماز، خصوصا نماز اول وقت، فرهنگ سازی و تعمیق باورها وآگاهی های کودکان و نوجوانان خصوصا افرادی که به تازگی به سن تکلیف رسیده اند نسبت به روزه و سایر برکات معنوی ماه مبارک رمضان ،ترویج شرکت در محافل قرآنی وجمع خوانی قرآن که در مساجد جزیره کیش برگزار می گردد،توجه به تحکیم بنیاد خانواده ،حجاب و عفاف ،قناعت و صرفه جویی در شرایط فعلی کشور و اقتصاد مقاومتی،توجه به ارتباط سلامت جسم با روزه و تغذیه سالم در ماه مبارک رمضان از اهداف مهم این ویژه برنامه است.

"رمضان امسال نیز خدا را بی نهایت شاکریم که از خزانه ی موهبت و الطاف بی کران خود بر ما منت نهاد تا دگرباره بتوانیم این ماه پر برکت و پر فضیلت را درک نماییم؛ ماهی که خداوند متعال در شأن آن می فرماید: «شهر رمضان الذی انزل فیه القرآن هدی لناس و بینات من الهدی و الفرقان…»

ماه رمضان ماهی است که در آن برای راهنمایی مردم و بیان راه روشن و هدایت و جدا ساختن حق از باطل، قرآن نازل شده است."

و در ادامه آیه می فرماید:

فمن شهد منکم الشهر فلیصمه…» "پس هر که این ماه را دریابد، باید که در آن روزه بدارد

سال تولید: رمضان 1397