سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۱۰ مرداد ۱۴۰۰

شکوه آدینه - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

شکوه آدینه

Loading the player...

تهیه کننده:سید سجاد صمدانی پور

تصویر برداران:محمد خلیلی،مهدی روحی،کامبیز حسین زاده

صدابردار:حمید پور غلامحسینی

دستیار:احمد مرادی

تدوین: سید سجاد صمدانی پور

نمازجمعه، از شیوه های زیبا و دلپذیر عبادت به شمار می رود که از سوی دین مبین اسلام به منظور تحقق آرمان های اجتماعی، تشریع گردیده است. نمازجمعه علاوه بر اهداف عبادی و تربیتی، رویکردی به حکمتها و مصلحتهای اجتماعی هم چون وحدت و همدلی، تعاون و برادری، عدالت و انصاف، و صلح و همزیستی دارد.
نمازگزاران هر شهر و دیار، در زمان و مکان معیّن به هم می پیوندند، و با حضور قلب و رعایت طهارت و نظافت، وبلکه با ظاهری آراسته و عطرآگین، صف های خود را استوار می سازند و به سخنان امام جمعه گوش فرا می دهند. سخنانی که همگان را به تقوا و رستگاری فرا می خواند، آحاد جامعه را از شرایط و وضعیت یکدیگر آگاه می سازد، و نیرو و توان آنان را جهت رفع مسائل و مشکلات جامعة اسلامی بسیج می کند.

نماز جمعه عبادتی است همچون نمازهای دیگر که در ظهر روز جمعه و با شرائط خاصی انجام می شود، و در فضیلت این نماز همین بس که سوره ای در قرآن به این نام آمده و در آنجا صریحاً مؤمنان را به حضور در نماز جمعه دعوت فرموده است و در آن آیه آمده است: هنگامی که صدای مؤذن بلند شد و دعوت به نماز شدی، معامله و تجارت را رها ساز و برای انجام این واجب الهی حاضر شو، که از همه چیز برای شما بهتر است اگر بدانید.

در روایات آمده که نماز جمعه باعث حرام شدن آتش جهنم است بر بدن و موجب آسان شدن ترس و هول قیامت و کشیده شدن قلم عفو بر جرائم اعمال گذشته است و ثواب شرکت در نماز جمعه برای کسی که قادر به انجام حج نیست، برابر با حج است.

برنامه «شکوه آدینه» به انعکاس نماز جمعه کیش می پردازد وحضور پر رنگ مردم ونوجوانان وجوانان در این فریضه سیاسی ،عبادی به تصویر کشیده می شود.

سال تولید: 1396