سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین | سه‌شنبه، ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

روابط عمومی

 

 

تاریخچه صدا و سیمای کیش :

صدا و سیمای مرکز کیش برای اولین بار در سال 1354 تاسیس شد  و در بدو تاسیس تصمیم گرفته شد که تلويزيون داراي حداقل 1 کانال مدار بسته باشد که اين سيستم به صورتي بود که مي توانست به شبکه سراسري متصل گردد.

مجموعه هاي اقامتي از طريق سيستم مدار بسته بيننده برنامه هاي تلويزيون بودند که بیشتر اختصاص به پخش فیلم برای خارجی ها داشت  . در ساختمان راديو نيز 2 فرستنده FM  دوکيلو وات نصب بود که برنامه هاي بندر عباس را در جزيره کيش تقويت مي نمود . با بررسي و اثبات اين نکته که صداي راديوي بندر عباس در کيش شنيده مي شود اين فرستنده ها حدود 5 سال تعطيل شدند . با پيروزي انقلاب اسلامي عوامل خارجي و نيروهاي وابسته به رژيم پهلوي از کيش گريختند و همه ساختمان ها و دستگاه ها به حال خود رها شد .در اسفند سال 1357 آيت الله حقاني فرستاده ويژه امام خميني (قدس سره) با دريافت اخبار نگران کننده مبني بر غارت اموال دولتي در کيش به همراه دکتر گرجي استاندار وقت هرمزگان و آيت الله اميني نجف آبادي و آيت الله مسعودي خميني با هواپيماي نيروي هوايي به کيش اعزام شدند و وسايل موجود در ساختمان ها و هتل ها و پانصد ويلاي مدرن ، ساختمان هاي فني از جمله صدا و سيما را مهرو موم نمودند .ايشان ارزش اين وسايل را 12 ميليون تومان بر آورد نمودند . بدين ترتيب صدا و سيما بسته شد . پس از بهمن سال 1362 فرستنده برون مرزي 800 کيلو وات با حضور آيت الله خامنه اي ريئس جمهوري دوران جنگ و آقاي هاشمي ريئس وقت صدا و سيما افتتاح شد که همزمان با جنگ ايران و عراق بود و مهمترين کار اين فرستنده 800 کيلو واتي تقويت برنامه  به زبان عربي و ارسال براي کشورهاي حوزه خليج فارس بود . در سال 1369 با امضاي توافق نامه اي بين سازمان منطقه آزاد و سازمان صدا و سيما ، راه اندازي سريع فرستنده هاي راديوئي و تلويزيوني کيش با کاربرد اجتماعي ، اقتصادي مورد تاکيد قرار گرفت با اجراي اين توافق نامه طي 2 سال کار بازسازي ساختمان ها و نصب تجهيزات استوديويي و راديويي و فرستنده هاي FM,TV  و تجهيزات در يافت صدا و تصوير (TVRo ) تحت نظر حوزه رياست سازمان صدا و سيما انجام و راديو کيش در سال 1372 افتتاح شد. میزان ساعات برنامه های راديو کیش در سال هاي 73 و1374  به چهار ساعت و سپس هشت ساعت در راديو افزایش یافت و اين روند با بهره برداري از استوديو شماره دو در سال 75و1376 سير صعودي داشت.

اولين فرستنده تلويزيوني در سال 1375 در جزيره کيش راه اندازي شد قبل از آن دیدن برنامه های تلویزیون از طریق سيستم کابل TV و سپس در يافت امواج تلويزيوني از ايستگاه گنوي بندرعباس انجام مي شد و مردم جزيره کيش تنها صدا و تصوير شبکه يک ودو سیمارا دريافت مي نمودند ، در آبان 1385 واحد سيما با حضور معاون وقت امور مجلس و استان ها رسما" به بهره برداري رسيد و در  سال 1391 و اجرای گذر از آنالوگ به دیجیتال دو دستگاه فرستنده دیجیتال 200 وات در جزیره کیش نصب گردید و از این طریق بیست و یک شبکه تلویزیونی و 14 شبکه رادیویی در جزیره کیش برای مردم قابل دریافت شد.

رویدادهای مرکز آرشیو رویدادهای مرکز

صداوسیما بستر مناسب معرفی ظرفیت‌های مناطق آزاد
صداوسیما بستر مناسب معرفی ظرفیت‌های مناطق آزاد
تفاهم نامه همکاری صداوسیما و مناطق آزاد امروز با حضور رئیس رسانه ملی و دبیر شورای عالی مناطق آزاد به امضا رسید
تولیدات صداوسیمای مرکز کیش در ماه رمضان ۱۴۰۱
تولیدات صداوسیمای مرکز کیش در ماه رمضان ۱۴۰۱
صداوسیمای مرکز کیش با تهیه و پخش ویژه برنامه‌های مختلف در ماه مبارک رمضان ۱۴۰۱ میهمان روزه داران در جزیره کیش بود.
بیش از ۶۲۰ دقیقه ارتباط تلویزیونی و رادیویی در روز خلیج فارس
بیش از ۶۲۰ دقیقه ارتباط تلویزیونی و رادیویی در روز خلیج فارس
روابط عمومی صداوسیمای مرکز کیش اعلام کرد: بیش از ۶۲۰ دقیقه ارتباط تلویزیونی و رادیویی در روز ملی خلیج فارس با شبکه‌های ملی و استانی برقرار شد

پل های ارتباطی با مرکز

روابط عمومی
تلفن گویا:162, تلفن:44421600
پیامک:30000766
واحد سیما
پیامک:30000764
واحد صدا
پیامک:30000765
تلفن: 44422252
واحد خبر
پیامک: 30000767
تلفن:444221605
واحد فضای مجازی
تلفن: 44420924
تلفن مرکزی (تلفنخانه)
44422151-2
آدرس مرکز
بلوارایران -خیابان جام جم -صداوسیمای مرکزکیش
کدپستی: 93435-79417