« بازگشت به آشپزی

شیزینی حلقه ای لینو و پسته

ترکیب دیدها نمایش مسطح نمایش درختی
موضوعات [ قبلی | بعدی ]
شیزینی حلقه ای لینو و پسته
پاسخ
۱۳۹۵/۰۵/۱۶ ۱۴:۳۱
مواد لازم:زرده تخم مرغ بزرگ 2 عدد،شکر شیرینی پزی:¾1 پیمانه،پسته، بدون نمک ½1 پیمانه،آرد همه منظوره 1 پیمانه ،نشاسته ذرت ¾ پیمانه + 1 قاشق غذاخوری،شکر دانه ریز½ پیمانه + 1 قاشق غذاخوری،کره (نرم شده)½ پیمانه،آب لیموترش تازه 2 قاشق غذاخوری،
پوست لیموترش 5 قاشق چای‌خوری،بکینگ پودر1 قاشق چای‌خوری،عصاره وانیل 1قاشق چای‌خوری،نمک ¼ قاشق چای‌خوری
طرز تهیه:
ابتدا پسته‌ها را پوست گرفته، بو داده و درشت خرد کنید. سپس پوست لیموترش را ریز رنده کنید. آرد، نشاسته ذرت، بکینگ پودر و نمک را در یک کاسه متوسط هم بزنید. کره و شکر دانه ریز را در کاسه‌ی یک مخلوط کن رومیزی که سر همزن آن به آن متصل شده بریزید. با سرعت نسبتاً زیاد آنقدر بزنید تا کمرنگ و پفکی شود. زرده تخم مرغ‌ها، پوست لیمو ترش و وانیل را اضافه کنید و بزنید. سرعت را کم کنید و مخلوط آرد را کم‌کم اضافه کنید. خمیر را به شکل یک صفحه ی گرد در بیاورید و در پوشش پلاستیکی بپیچید. حدود 1 ساعت تا سفت شود در یخچال قرار دهید.
فر را با دمای 350 درجه فارنهایت (176 درجه سانتی گراد) از قبل داغ کنید. خمیر را روی یک سطح کاری که کمی آرد پاشی شده قرار دهید. آن را به ضخامت 3 میلی متر پهن کنید. با یک قالب گرد شیار دار به قطر 6 سانتی متر حلقه‌ها را در بیاورید. اضافه‌های خمیر را را دوباره رول کنید و از آن حلقه در بیاورید. وسط حلقه‌ها را با یک قالب 2 سانتی‌متری خالی کنید. آنها را کف یک سینی فر که با کاغذ روغنی پوشانیده شده به فاصله ی 5 سانتی متر از هم بچینید. حدود 15 دقیقه در یخچال قرار دهید تا سفت شوند. حدود 12 دقیقه در فر بپزید تا طلایی شوند. روی توری فلزی بگذارید تا کامل خنک شوند.
شکر قنادی و آب لیموترش را در یک کاسه‌ی کوچک هم بزنید. رویه ی هر شیرینی را در این مخلوط فرو ببرید سپس روی آن پسته بپاشید. آنها را روی توری فلزی بگذارید تا خودشان را بگیرند.

ضمیمه

ضمایم: 13741328_591085314402256_1231786517_n_002.jpg (76.6k)
0 (0 آرا)