« بازگشت به دانستنیها

طرز تهیه کرم ویتامینه جوانه گندم طب بوعلي سينا

ترکیب دیدها نمایش مسطح نمایش درختی
موضوعات [ قبلی | بعدی ]
شاید در گذشته دستور تهیه و ساخت انواع کرم در جوامع به صورت یک راز بین افراد که استاد در تهیه انواع کرم بودند سینه به سینه می گشت اما این بار و در این مقاله سعی در معرفی کرم زیبایی را داریم که حاوی ویتامینA   و همچنین ویتامین E بوده و برای تهیه آن نیاز به هزینه های آنچنانی نیست و برای تمام قسمت های پوست نیز کاربرد دارد .
خواص درمانی
مناسب برای پوست های معمولی و پوست خشک
شاداب و شفاف کننده پوست صورت
مرطوب کننده و ضد پیری پوست دست و صورت
سرشار از اسید های چرب مفید برای پوست
ضد چین و چروک
با توجه به فرمولاسیون ویژه این کرم موجب تغذیه کامل سلول های پوست شده و با تداوم استفاده از کرم چین و چروک های سطحی را از بین می برد
??مواد لازم
روغن جوانه گندم                   ۱۲۰ سی سی
موم ورقی(موم زنبور عسل)        ۲۰ گرم
لانولین                                     ۱۰ گرم
تنتور بنژوان                               ۵ گرم
گلیسرین                         یک قاشق مرباخوری
گلاب                             یک قاشق مرباخوری
کپسول ویتامین A و E     از هر کدام ۵ کپسول
روش مصرف
ابتدا لانولین و موم ورقی را داخل ظرف پیرکس ریخته و روی حرارت غیر مستقیم(بخار آب) قرار دهید پس از ذوب شدن، روغن جوانه گندم را اضافه کرده و با هم مخلوط کنید، ظرف را از روی حرارت بردارید سپس کپسولها را با جسمی نوک تیز باز کرده و محتویات آنها را به همراه گلیسرین ، گلاب و تنتور بنژوان اضافه کرده و به آرامی هم بزنید. پس از اینکه کاملاً مخلوط شد داخل ظرفی که از قبل مشخص کرده اید بریزید. پس از اینکه سرد شد کرم آماده است . از این کرم در محل کار ، منزل و در زمان استراحت استفاده کنید حتی توصیه می شود هنگام خواب شبها صورت را با کرم ماساژ داده و استراحت نمایید.
+2 (2 آرا)