ترکیب دیدها نمایش مسطح نمایش درختی
موضوعات [ قبلی | بعدی ]
درمان تپش قلب
پاسخ
۱۳۹۵/۰۱/۳۰ ۱۳:۲۸
در میان مردم ما و مخصوصا در میان زنان ,تپش قلب خیلی رایج است(مثلا احساس  تنگی قفسه سینه , کم آوردن در نفس کشیدن ,تند زدن قلب ) و این حالات باعث ترس ما میشوند.هرگاه فرد احساس کند که قلبش درون قفسه ‌سینه در حال تپش می‌باشد، دچار تپش قلب شده است.تپش قلب، مقصودمان بسته و باز شدن آن است؛ یعنی انقباض و انبساط آن. تلمبه قلب در حالت انقباض (بسته شدن) خون را بیرون می‌راند؛ اما در حالت انبساط (باز شدن) خون را به درون قلب می‌کشد.
 
تپش قلب به صورتهای گوناگون نظیر کوبیدن ، لرزیدن ، تپیدن و ... احساس می‌شود??
 
برخی ذکر می‌کنند که قلبشان هُری می‌ریزد یا بعضی می‌گویند که قلبشان چند دقیقه تاپ‌تاپ می‌زند و دوباره به حالت عادی بر می‌گردد. در برخی نیز ضربان قلب همیشه تند است و تپش قلب به صورت دائم احساس می‌شود.
 
علل تپش قلب
 
تپش قلب در اکثر موارد نشانه بیماری خاصی نمی‌باشد و جای نگرانی چندانی ندارد.
 
ورزش و فعالیت بدنی شدید می‌تواند باعث ایجاد تپش قلب برای مدت چند دقیقه شود.
 
فردی‌ که‌ بیماری‌ قلبی‌ ندارد ممکن‌ است‌ با ورزش‌ ضربان‌ قلب‌ را به‌ 160 بار دقیقه‌ یا بیشتر برساند که‌ البته‌ این‌ طبیعی‌ است‌ و مشکلی‌ محسوب‌ نمی‌شود.
 
استرس ، هیجان و اضطراب نیز از عوامل شناخته شده تپش قلب به شمار می‌روند. از سوی دیگر مصرف چای غلیظ ، قهوه تلخ و برخی سیگارها ممکن است در فرد تپش قلب ایجاد نمایند.
 
مراحل درمان :
 
12 گرم تخم ریحان + 125 گرم گلاب + 25 گرم نبات خرد شده
 
تخم ریحان را به مدت یک ساعت در گلاب خیسانده, سپس نبات خرد شده را به ان اضافه کنید روزی 2 بار صبح و شب یک ساعت بعد از غذا میل کنید.
 
20 گرم اکلیل کوهی , 20 گرم بادرنجبویه , 10 گرم میوه نسترن مخلوط کرده یک قاشق غذاخوری از مخلوط فوق را که قبلا نیم کوب شده است را در یک لیوان آب جوش ریخته 20 دقیقه بگذارید تا دم بکشد سپس ان را صاف کرده روزی 2 بار هر بار یک فنجان صبح و شب میل کنید . تا 40 روز.
 
بیمار باید از محیط های استرس زا دوری کند
 
زالو درمانی برای این بیماران مفید است ومانند بیماران سکته قلبی می باشد که ابتدا پشت گوش ها و سپس روی دست ها و سپس روی پاها انجام شود.
 
علت بیماری در اثر غلبه صفرا یا سودا یا استیلاء خون می باشد
0 (0 آرا)