« بازگشت به نکات خانه داری

روش های تمیز کردن هود آشپزخانه

ترکیب دیدها نمایش مسطح نمایش درختی
موضوعات [ قبلی | بعدی ]
روش های تمیز کردن هود آشپزخانه
پاسخ
۱۳۹۴/۰۸/۱۹ ۱۱:۳۵
روشهای تمیزکردن هود آشپزخانه
 
چربی هایی که بر روی بدنه هود آشپزخانه جمع میشوندگاهی آنقدر چسبنده هستند که به سختی جدا میشوند ، اغلب این مواد چرب و چسبناک حتی با مایع ظرفشویی هم پاک نمی شوند و بکار بردن اسکاچ های زبر ممکن است خط هایی بر روی بدنه هودهای استیل ایجاد کند. 
» محلول های گاز پاک کن است : این محلول ها در فروشگاه ها و سوپرمارکت ها در دسترس است ، با استفاده از این محصول هود آشپزخانه خود را سریع و آسان تمیزکنید. 
»استفاده از پودر ماشین لباس شویی : پودرهای مخصوص شست و شوی ماشین لباسشویی دارای موادی هستند که چربی را راحت در خود حل کرده و کار را آسان می کنند ( پودرهای دستی این قابلیت را ندارند ). 
»استفاده از بخار داغ : با استفاده از دستگاه بخارشو و قرار دادن بخار متمرکز داغ بر روی لکه ها به راحتی انها را پاکسازی و سپس با دستمال پارچه ای خشک کنید. 
» هودهای آشپزخانه معمولا دو نوع فیلتر الیاف و مشبک فلزی دارند : پیشنهاد میشود هر چند ماه یکبار مدل الیاف که جنسی مشابه پشم شیشه دارد را تعویض کنید ، نوع مشبک فلزی را می توان با مواد شوینده پاک کرد و نیازی به تعویض ندارد. 
»دستکش را فراموش نکنید و اگر از اسکاچ استفاده می کنید دقت کنید که بافت آن سیمی نباشد ، پس از پاک شدن مواد از روی هود با استافده از دستمال مرطوب چند بار بر روی هود بکشید تا مواد تمیزکننده کامل از روی هود پاک شوند.
 
+1 (1 رای)